سقفی سنسوردار هوشمند


خلاصه: این محصول یک چراغ سقفی سنسوردار گرد همراه با دو عدد حباب لامپ کم مصرف ۲U و مناسب برای راهروها راه پله ها، پارکینگها، تراس، انباری، زیرزمین، لابی و هر مکان تردد دیگری می باشد. این محصول سه ویژگی عمده نسبت به چراغهای سنسوردار سقفی معمولی دارد: ۱- دارای مدار بالاست با قابلیت پیش گرم جهت کم نشدن طول عمر لامپها. ۲- استفاده از سنسور با حساسیت بالا  که باعث می گردد تا دید بیشتر و بهتری نسبت به چراغهای سقفی سنسوردار معمولی داشته باشد. ۳- بکارگیری یک کلید جهت کنترل دستی چراغ به منظور قرار دادن آن در حالت دائم روشن و یا دائم خاموش.

 

چراغ سقفی سنسوردار هوشمند

 

معرفی: چراغ سنسوردار سقفی هوشمند نیک بین، مدل NBL-10U دارای دو عدد حباب لامپ دویو بوده و بدون نیاز به لامپ خاصی فقط باید با یک سیم بندی ساده می توان آن را راه اندازی کرد. در این محصول حبابهای لامپ موجود بدون بالاست بوده و مدار راه انداز لامپها به همراه سنسور، تشکیل دهنده مدار الکترونیکی این مجموعه می باشند.

مدار بالاست این محصول با قابلیت پیش گرم، قابلیتی را بوجود می آورد که موقع روشن شدن لامپها کمترین آسیب به لامپ وارد شده و درنتیجه طول عمر لامپها در اثر خاموش و روشن شدن مکرر کاهش پیدا نکند. همچنین مدار بالاست این محصول می تواند نور لامپها را کاهش دهد. اینکار را در زمانی انجام می دهد که سنسور، حرکت شخص در محیط پیرامون خود را تشخیص نداده و مدتی قبل از خاموش کردن لامپها میزان نور آنها را در حدود ۴۰% کاهش می دهد. اینکار باعث می گردد که محیط پیرامون به طور ناگهانی تاریک نشده و همچنین صرفه جویی بیشتری در مصرف برق انجام شود.

سنسور موجود در این چراغ، از دید بهتری نسبت به چراغهای سنسوردار معمولی برخوردار است. علی الخصوص قدرت دید خوب از کناره ها باعث می گردد که از این محصول بتوان در مکانهایی با سقف پایین به خوبی استفاده کرد.

از آنجا که خیلی اوقات نیاز است تا خاموش و روشن کردن لامپها از اختیار سنسور خارج شده و شخص به طور دستی لامپهای داخل چراغ را خاموش و روشن کند، این محصول قابلیت اتصال یک کلید به خود را داشته تا با کمک آن بتوان لامپها را به شکل دستی خاموش و روشن کرد. این قابلیت منحصر به فرد را در هیچ محصول دیگری مشاهده نمی کنیم.

اگر در چراغهای سقفی سنسوردار معمولی، از لامپهای CFL (کم مصرف) استفاده شود، با درنظر گرفتن قیمت متوسط هر لامپ ۸۰۰۰ تومان و همچنین درنظر گرفتن قیمت چراغ سقفی سنسوردار، مجموع هزینه تمام شده برای مصرف کننده به میزان قیمت چراغ سقفی سنسوردار هوشمند خواهد شد. بنابراین از منظر مقایسه قیمتی، می بینیم که قیمت این محصول نسبت به چراغهای معمولی تفاوت چندانی نخواهد داشت.

 

قابلیتها و مشخصات فنی:

برخی از مهمترین قابلیتهای چراغ سقفی سنسوردار هوشمند نیک بین:

۱- قابلیت کلیدزنی لامپها برای حداقل ۱۵۰۰۰ بار (یعنی به طور میانگین حداقل ۲ سال).

۲- قابلیت کاهش نور در هنگام اتمام زمان روشن ماندن لامپها بعد از آخرین حرکت تشخیص داده شده که باعث صرفه جویی بیشتر مصرف برق می شود.

۳- قابلیت اتصال به کلید کنترلی به منظور کنترل دستی چراغ در مواقع مورد نیاز به خاموشی و یا روشنی دائم لامپها.

۴- قابلیت اتصال چندین چراغ به یک کلید جهت کترل همه آنها.

۵- قابلیت دید خوب سنسور از تمام جهات خصوصا از کناره ها.

 

مشخصات فنی این محصول به شرح زیر است:

۱- ورودی: ۲۲۰ ولت شهری. توان مصرفی: ۵۲ وات.

۲- دارای سه سیم ورودی. دو سیم جهت فاز و نول و یک سیم جهت اتصال به کلید کنترلی (اختیاری).

۳- نوع لامپ: ۲U بدون بالاست.

۴- دارای سه ولوم جهت تنظیم حساسیت سنسور، زمان روشن ماندن لامپها و نور و نیز یک ولوم جهت تنظیمات خاص.

۵- حداقل زمان روشن ماندن لامپها بعد از آخرین حرکت تشخیص داده شده: یک دقیقه + یک دقیقه کم نوری.

۶- بهترین ارتفاع نصب: حداقل ۲ متر و حداکثر ۵ متر.

۶- جنس بدنه از پلاستیک (ABS) و جنس شیشه از کریستال (یا پلی کربنات به سفارش مشتری).

۷- ابعاد: قطر ۳۳ سانتیمتر و ارتفاع ۷ سانتیمتر.

۸- تعداد در کارتن: ۱۲ عدد.

 

 دیگر محصولات مشابه:

– چراغ سقفی سنسوردار معمولی

– چراغ دیواری سنسوردار هوشمند