سنسور دیواری توکار


خلاصه: سنسور دیواری توکار نیک بین مدل NB05، بهترین جایگزین برای کلیدهای معمولی جهت روشن و خاموش کردن لامپها می باشد. این سنسور با داشتن یک کلید جهت کنترل دستی لامپها، قدرت مانور شما را بالا برده و انعطاف پذیری بیشتری را به شما می دهد. با استفاده از این کلید شما میتوانید سنسور را به حالت دستی یا اتوماتیک ببرید تا لامپهای متصل به آن با فرمان سنسور به صورت اتوماتیک روشن و خاموش شوند و یا به صورت دستی و به فرمان شما.

 

NB05-For-Web

 

معرفی: سنسور دیواری توکار نیک بین مدل NB05، مانند مدلهای دیگر سنسورهای سقفی نیک بین، یک سنسور حرکتی PIR و مجهز به حسگر فتوسل بوده که می تواند لامپهای روشنایی متصل به خود را به شکل خودکار و در صورت تشخیص حضور انسان و در شرایط کم نوری محیط، روشن نماید. این سنسور در داخل دیوار و در قوطی های مخصوص کلید و پریزهای توکار نصب می گردد. این سنسور با داشتن یک کلید کنترلی، قابلیت کنترل دستی روشن و خاموش کردن لامپها را به شما می دهد تا هر زمانی که مایل بودید، کنترل روشن و خاموش کردن لامپها در اختیار شما باشد.

با فشار دادن این کلید، سنسور از حالت اتوماتیک به حالت دستی رفته و لامپها را خاموش می کند. با فشار دادن مجدد آن، از حالت خاموش به حالت اتوماتیک می رود. در هر یک از این دو وضعیت، اگر کلید را به مدت بیش از دوثانیه فشار دهید، سنسور لامپها را به طور دائم روشن می کند و تنها بعد از گذشت یک ساعت از روشن ماندن چراغها، درصورت عدم حضور انسان در محیط، اقدام به خاموش کردن چراغها می کند.

این سنسور با بهره گیری از پردازش دیجیتال، دارای حساسیت بالا جهت تشخیص حرکت انسان و نیز قابلیت تنظیم خودکار زمان است.

نصب و راه اندازی: در قسمت پشت محصول، سه عدد ترمینال جهت سیم بندی وجود دارد. این ترمینالها برای بستن سیم فاز، نول و خروجی لامپ می باشد. دقت نمایید که به هیچ وجه سیم بندی را اشتباه انجام ندهید. سیم بندی غلط خصوصا جابجایی سیم نول با خروجی لامپ، باعث آسیب رسیدن به سنسور می شود.

بعد از سیم بندی، برق سنسور را وصل کنید. ال ای دی آبی رنگ سنسور روشن می شود. درپوش روی سنسور را بردارید و ولوم نور (Lux) را در جهت خلاف عقربه های ساعت تا انتها بچرخانید (به سمت علامت خورشید). با اینکار لامپ متصل به سنسور روشن می شود. حال ولوم زمان را هم در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید (به سمت حداقل). در مقابل سنسور حرکت نکنید و کمی صبر کنید تا ال ای دی آبی رنگ، خاموش شود. ۵ ثانیه بعد از خاموش شدن ال ای دی، لامپ نیز خاموش می شود. حال هر حرکتی در مقابل سنسور باعث روشن شدن مجدد لامپ می شود.

ولوم زمان را از روی حداقل به جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا مدت زمان روشن ماندن چراغ افزایش یابد. ولوم تنظیم نور (Lux) را هم از سمت خورشید به سمت ماه، در جهت عقربه های ساعت، بچرخانید تا در نور روز لامپ روشن نشود.

با چرخاندن ولوم حساسیت (Sens) می توانید میزان حسایت سنسور را زیاد (در جهت عقربه های ساعت) و یا کم (خلاف جهت عقربه های ساعت) کنید.

عملکرد کلید: دکمه فشاری (کلید کنترلی) موجود بر روی سنسور دیواری توکار نیک بین مدل NB05 برای کنترل دستی خاموش و روشن کردن لامپ بکار می رود. با زدن یک بار کلید، سنسور از وضعیت خودکار به حالت دائم خاموش می رود و لامپ را به طور دائم خاموش می کند. در این حالت، ال ای دی آبی، دائم روشن می شود. با زدن مجدد کلید، سنسور از حالت دائم خاموش به حالت خودکار می رود. در حالت خودکار، بسته به میزان نور محیط، با حرکت مقابل سنسور، ممکن است لامپ روشن شود. در حالت خودکار، ال ای دی، با تشخیص حرکت، روشن و خاموش خواهد شد.

برای قرار دادن سنسور در وضعیت دائم روشن (که لامپ دائم روشن بماند) باید دکمه فشاری را به مدت بیش از ۲ ثانیه فشار دهید. در این حالت لامپ دائم روشن مانده اما به مدت یک ساعت و پس از آن اگر سنسور حرکتی را تشخیص نداد خاموش می گردد. در حالت دائم روشن ماندن لامپ، ال ای دی به طور دائم خاموش است.

 

مشخصات فنی:

– برق ورودی: ۲۲۰ ولت شهری. حداکثر توان خروجی: ۴۰۰ وات.

– زاویه دید: ۱۲۰ درجه. (۱۸۰ درجه از فاصله کمتر از ۱.۵ متر).

– زمان روشن ماندن لامپ: حداقل ۵ ثانیه و حداکثر ۱۰ دقیقه. (قابلیت افزایش یا کاهش این مدت به سفارش مشتری).

– بهترین مکان نصب: جای کلیدهای معمولی و یا یک پریز.

– حداکثر عمق دید: ۸ متر.

– بهترین دمای کاری محیط: ۱۸ تا ۲۵ درجه. حداقل و حداکثر دمای محیط: از ۲۰- تا ۴۰ درجه سانتیگراد.

– سرعت حرکت قابل تشخیص: حداقل ۰.۵ متر بر ثانیه و حداکثر ۱.۵ متر بر ثانیه.