چراغ دیواری سنسوردار هوشمند NBL-11F


خلاصه: چراغ دیواری سنسوردار هوشمند NBL-11F نیک بین، طراحی شده است تا شما از آن در فضای داخلی ساختمان خود مانند اتاق، سالن پذیرایی، آشپزخانه و … بهره ببرید. این محصول مشکلات دیگر چراغهای سنسوردار که برای فضاهای داخلی مناسب نیستند را مرتفع نموده و به خوبی میتواند مقدمه ای باشد برای آنکه شما ساختمان هوشمند داشته باشید. همچنین این محصول می تواند بین ۱۵ تا ۴۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

NBL-11F-For-Web2

 

معرفی: اتوماسیون منزل و هوشمند سازی ساختمان مدتی است که در کشور ما مطرح شده و یکی از دلایل استقبال از آن صرفه جویی در مصرف انرژی و دیگری، افزایش راحتی انسان می باشد. چراغ دیواری سنسوردار هوشمند NBL-11F نیک بین، شما را در این زمینه یاری میکند. استفاده از این محصول سبب می شود روشنایی اتاقها و سالن پذیرایی و یا آشپزخانه شما به میزان لازم و در مواقع نیاز و به صورت کاملا خودکار انجام شود. پس به کمک این محصول شما در فضاهای داخلی خود به هیچ وجه چراغ اضافه نخواهید داشت! علاوه بر آن برای روشن و یا خاموش شدن چراغهای خود نیازی به زدن هیچ نوع کلیدی نیستید.

سنسور این محصول یک سنسور حرکتی (PIR) با کیفیت عالی بوده که با استفاده از یک لنز بزرگ دارای میدان دید وسیع و دقیق بوده و می تواند حرکتهای کوچک را هم تشخیص بدهد بنابراین تا زمانی که فرد یا افرادی در میدان دید این سنسور حضور دارند، چراغ روشن خواهد ماند. همچنین قابلیت تنظیم خودکار زمان در این محصول سبب می گردد تا اگر شخص در محیط دید سنسور، کم تحرک ماند و یا بی تحرک شد، مدت زمان بیشتری لامپ را روشن نگه دارد.

تنظیم خودکار زمان چیست؟ در سنسورهای معمول و متداول در بازار، اگر زمان روشن ماندن سنسور برای مثال بر روی ۳ دقیقه تنظیم شده باشد، همیشه این مدت ثابت خواهد بود. اما در قابلیت تنظیم خودکار زمان، این مدت زمان متغیر بوده و بر اساس میزان حضور شخص در محیط کم یا زیاد می شود به این صورت که: اگر شخص در محیط دید سنسور حضور کمی داشت، پس از خروج وی از محیط، لامپ به مدت کوتاهی (مثلا ۲۰ الی ۳۰ ثانیه) روشن مانده و بعد خاموش می شود. ولی اگر حضور شخص در محیط بیشتر باشد، پس از تشخیص آخرین حرکت شخص، لامپ مدت زمان بیشتری روشن خواهد ماند. این قابلیت برای زمانی خوب و مفید است که از سنسور در داخل مکانی مانند اتاق استفاده شود. فرض کنید شخصی برای کاری کوتاه مدت وارد اتاقی شود که چراغ دیواری سنسوردار هوشمند NBL-11F در آن نصب بوده و تنظیم زمان روشن ماندن لامپ آن هم بر روی حالت تنظیم خودکار زمان باشد به محض ورود فرد، چراغ روشن شده و چون فرد بعد از مدت کوتاهی از محیط خارج می شود، چراغ خاموش می شود. اما اگر فرد برای انجام کاری با مدت طولانی تر وارد اتاق شود و حرکتهای فرد کوچک بوده که سنسور خیلی از آنها را دیر تشخیص بدهد، چراغ برای مدت زمان طولانی تری روشن خواهد ماند. در نتیجه با وجود حضور شخص در محیط، لامپ به طور ناگهانی خاموش نمی شود.

چراغ دیواری سنسوردار هوشمند NBL-11F را میتوان با کمک یک کلید زنگ کنترل کرد تا هر زمان که نیاز بود آن را به طور دستی خاموش یا روشن کرد. این موضوع سبب انعطاف پذیری بیشتر برای کاربر می شود.

 

خلاصه ای از قابلیتهای چراغ دیواری سنسوردار هوشمند NBL-11F:

– امکان نصب دو عدد لامپ FPL با توان ۲۴ یا ۳۶ وات و یا دوعدد لامپ ۲U با توان ۲۴ وات.

– دارای لنز بزرگ و با حساسیت عالی جهت استفاده برای تمامی فضاهای داخلی ساختمان مانند اتاق، آشپزخانه، سالن، راهرو و … .

– قابلیت کلیدزنی (خاموش و روشن شدن لامپ) با میانگین بیش از ۱۲۰۰۰ بار (برای FPL ) بدون سوختن لامپ ( و بیش از ۱۵۰۰۰ بار برای لامپ ۲U).

– قابل اتصال به کلید کنترلی (مثلا کلید زنگ) جهت کنترل لامپ به صورت دستی یا اتوماتیک.

– قابلیت اتصال چندین چراغ به یک کلید جهت کنترل همه با هم.

– امکان قرار گرفتن چراغ در وضعیت فتوسل. به گونه ای که در هنگام شب بدون توجه به حضور و یا عدم حضور افراد اقدام به روشن کردن چراغ کند و در هنگام روز آن را خاموش نماید.

– دارای امکان تنظیم خودکار مدت زمان روشن ماندن لامپ (قابلیت نتظیم خودکار زمان).

– قابلیت کاهش نور لامپها در دو سطح مختلف در زمان روشن ماندن لامپها پس از آخرین حرکت نشخیص داده شده به صرفه جویی بیشتر در مصرف برق.

– دارای امکان کاهش نور لامپها در زمان زیاد بودن نور محیط به منظور صرفه جویی در برق مصرفی.

– دارای امکان خاموشی خودکار لامپ، با وجود تشخیص حرکت در محیط، در هنگامی که نور محیط بسیار زیاد بوده و نیازی به روشن ماندن لامپ نیست.

 

مشخصات فنی محصول:

– برق ورودی: ۲۲۰ ولت شهری.

– حداکثر توان مصرفی: بر حسب نوع لامپ بکار رفته متفاوت می باشد.

– تعداد سیم ورودی: دو عدد برای فاز و نول. یک عدد برای اتصال به کلید کنترلی (دلخواه).

– دارای سه ولوم جهت تنظیم حساسیت سنسور، زمان روشن ماندن لامپها و نور و نیز یک ولوم جهت تنظیمات خاص.

– حداقل زمان روشن ماندن لامپها بعد از آخرین حرکت تشخیص داده شده: یک دقیقه + یک دقیقه کم نوری.

– بهترین ارتفاع نصب: حداقل ۲ متر و حداکثر ۵ متر.

– جنس بدنه از پلاستیک (ABS).

 

دیگر محصولات مشابه:

– چراغ سقفی سنسوردار هوشمند

– چراغ سقفی سنسوردار معمولی

– سنسور دیواری توکار