چراغ دیواری سنسور دار هوشمند

بسیاری از اوقات ما برای فضاهای داخلی ساختمانی که در آن کار و یا زندگی می کنیم احساس نیاز به داشتن سیستم روشنایی خودکار و هوشمند داشته ایم که راه حل آن بهره گیری از سنسورهای روشنایی و یا چراغهای سنسوردار است. اما این تجهیزات خود مشکلاتی را برای ما بوجود می آورند:

۱- کاهش طول عمر لامپهای کم مصرف (تمامی لامپهای فلورسنت) در اثر خاموش و روشن شدنهای مکرر توسط سنسور که باعث افزایش هزینه خواهد شد.

۲- عدم برخورداری از حساسیت بالا و قدرت دید خوب در سنسورهای روشنایی و خصوصا در چراغهای سنسوردار که باعث عدم تشخیص درست حضور انسان در محیط شده و درنتیجه بعد از سپری شدن مدت زمانی، لامپها را خاموش می کنند که باعث تاریک شدن ناگهانی محیط و عدم رضایت افراد می شود.

۳- عدم کنترل دستی چراغهای سنسوردار توسط انسان تا بتوان هر موقع که نیاز بود کنترل را از سنسور گرفته و روشن و خاموش شدن چرغها را به شکل دستی انجام داد.

مجموع مشکلات فوق سبب می گردد که بکارگیری چراغهای سنسوردار و یا سنسورهای روشنایی بیشتر در مکانهای تردد انجام پذیرد و علی رغم نیاز، کسی از این محصولات در فضاهای داخلی استفاده نکند.

ما با چراغ دیواری سنسور دار هوشمند نیک بین، مدل NBL-11F این مشکلات را برطرف نموده ایم:

الف- بر روی این محصول دو عدد لامپ FPL (با توانهای ۱۸، ۲۴، ۳۶ و یا ۵۵ وات) قرار گرفته که مدار بالاست آن، اقدام به روشن و خاموش کردن لامپها به شکل نرم کرده تا طول عمر آنها کاهش نیابد. این کار باعث می شود که میزان کلیدزنی لامپ (میزان خاموش و روشن شدن لامپ) به حداقل ۱۲۰۰۰ بار برسد (آزمایشهای ما به میزان ۱۸۰۰۰ بار کلید زنی برای لامپهای موجود در بازار هم می رسد). به عبارت بهتر اگر این چراغ در هر شبانه روز ۱۰ بار خاموش و روشن شود، حداقل به مدت بیش از سه سال عمر خواهد داشت و این برای یک چنین شرایطی با این تعداد کلید زنی بسیار خوب خواهد بود.

ب- سنسور موجود در این محصول یک سنسور حرکتی با لنز بزرگ است که میتواند تا میزان زیادی حرکتهای کوچک افراد را تشخیص داده و در زمانی که شخص حاضر در محیط چراغ، دارای حرکتهای کوچک است، چراغ را روشن نگه دارد. علاوه براین، سنسور داخل این محصول دارای قابلیت تنظیم خودکار زمان می باشد که به واسطه این قابلیت، مدت زمان روشن ماندن لامپها بعد از آخرین حرکت تشخیص داده شده، متغیر بوده و به میزان فعالیت فرد در محیط بستگی دارد. این قابلیت سبب می گردد که در صورت بی تحرکی شخص در محیط، لامپها زود خاموش نشده و تاریکی ناگهانی محیط را بوجود نیاورند. همچنین در این محصول قابلیت کم کردن نور در پایان مدت زمان روشن ماندن چراغها سبب می گردد تا فرد حاضر در محیط، متوجه بی تحرکی خود شده و قبل از خاموش شدن لامپها و تاریک شدن محیط از خود حرکتی را ایجاد کند.

ج- چراغ دیواری سنسوردار هوشمند نیک بین، قابلیت اتصال به یک کلید زنگ جهت کنترل دستی آن و خارج کردن سنسور از مدار را دارا می باشد تا با کمک آن شما بتوانید هر زمان که مایل به خاموش یا روشن کردن لامپها بودید بتوانید اینکار را بدون دخالت سنسور انجام بدهید. کلید مذکور قابلیتهای دیگری را نیز به شما خواهد داد.

با توجه به توضیحات فوق می توان اذعان کرد که از این محصول می توانید برای روشنایی فضاهای داخلی ساختمان مانند اتاقها، سالن پذیرایی، راه روها، آشپزخانه و دیگر مکانها به خوبی بهره برد.

برای مشاهده توضیحات و معرفی بیشتر این محصول، به اینجا بروید.

 

 


پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>